Menu Close

Rektor külastas Läti Kristlikku Akadeemiat

Rektor dr Ove Sander külastas 25. oktoobril Läti Kristlikku Akadeemiat Jūrmalas ja kohtus  akadeemia rektori prof Skaidrīte Gūtmanega.

Kohtumisel räägiti kahe  kõrgkooli võimalikust koostööst, õppejõudude ja üliõpilaste vahetusest ja ühistest suundadest teadustöös.

Läti Kristlik Akadeemia on iseseisev oikumeeniline õppeasutus, mis õpetab õigeusu traditsioonis ja  tegutseb alates aastast 1993.  Koolis on ca 300 üliõpilast, õpitakse  päevases ja kaugõppevormis. Nii bakalaureuse kui magstristriõppes on kolm programmi: teoloogia, ikoonimaalimine ja karitatiivne sotsiaaltöö.  Kõiki programme saab õppida läti, inglise ja vene keeles.  Dr Sanderi külaskäigu ajal oli akadeemias  parasjagu käimas ka doktoriõppe akrediteerimine.

„Tegu on ääretult tugeva ülikoolistaatuses oleva õppeasutusega,“  annab rektor Sander oma tunnustuse. „Mulle on väga paeluvad ka mõned lisaerialad, näiteks õpetatakse kristlikel alustel  ärindust ja suhtekorraldust.  Ja veel – Läti riik saadab kõik oma tulevased sotsiaaltöötajad just kristlikku akadeemiasse  õppima. Ikoonimaalimisosakond on rahvusvaheliselt õigeusklike hulgas väga kõrgelt hinnatud.”

Ove Sander  on  tänulik Tartu Ülikooli usuteaduskonna prof Anne Kullile, kes  on koostööd teinud Läti Kristliku Akadeemiaga ja soovitas UI-l selle kõrgkooliga sidemeid luua.

Esimene kohtumine rektor  Skaidrīte Gūtmanega oli  sisukas, avameelne ja koostööaldis. Alustatakse ühe sotsiaaltöö projektiga, selle õppeaasta kevadeks loodetakse sõlmida ka koostööleping. „Kui  Püha Platoni seminar  ühineb UI-ga, siis tõuseb sellest koostööst kasu ka neile,“    märgib rektor ja rõhutab Läti  Kristliku Akadeemia puhul kolme märksõna: hea akadeemiline tase, tugev vaimulik elu ja  rahvusvahelistumine.

SAMAL TEEMAL