Menu Close

Tallinna toomkirikus ordineeriti viis preestrit

Usupuhastuspühal, 31. oktoobril seati Tallinna  Piiskoplikus toomkirikus preestriametisse diakonid Peeter Krall, Aivo Prükk ja Joona Matias Toivanen ning Miina Piir ja Diina Tuulik.

Ordinatsiooniteenistuse viis läbi peapiiskop Andres Põder, assistendid olid Tartu praost assessor Joel Luhamets ja Lääne praost assessor Tiit Salumäe. Jutlustas Joona Toivanen, kaasa teenisid teised ordinandid ja õp Arho Tuhkru.

Ordinatsioonikõne pidas peapiiskop Andres Põder. Järgnes teenistuse kõige pühalikum osa – ametisse pühitsemine. Värsked preestrid andsid ametivande, said õnnistuse. Nad riietati ametirüüsse, neile riputati kaela ametiristid ja anti ordinatsioonitunnistused. Peapiiskop ütles preestreid tööle läkitades: „Minge siis ja hoidke Jeesuse Kristuse karja, mis teie kätte on usaldatud!.Värskelt ordineeritud on määratud vikaarõpetajatena teenima erinevatesse praostkondadesse: Peeter Krall Lääne praostkonda, Miina Piir Tallinna praostkonda,  Aivo Prükk ja Joona Matias Toivanen Tartu praostkonda ning Diina Tuulik Valga praostkonda.

 

SAMAL TEEMAL