Menu Close

Uue Testamendi alasel koostööl Ida-Lääne sümpoosiumil Rumeenias

Professor Randar Tasmuth osales 26. – 31.05.2019 Rumeenias Uue Testamendi temaatilisel Idakristluse ja Läänekristluse kaheksandal sümpoosiumil.

Seekordse sümpoosiumi töökohaks oli Caraimani klooster ja teema keskendus Uues Testamendis nähtuva antropoloogia kujutamisele. Osavõtjaid oli viiskümmend kümnest erinevast riigist. EELK UI esindaja Randar Tasmuthi ettekanne „Anthropology and Creation“ sektsioonis hoidis fookuses Vana Testamendi taustal kujunenud apostel Pauluse vaateid inimesele kui Püha Vaimu templile ning kandis pealkirja „Temple and Torah turned to Body and Spirit“.

Igal hommikul ja õhtul toimusid kloostri kirikus palvused, mida pidasid eri maade ja konfessioonide esindajad oma korra kohaselt. Kõige sagedasemad olid ortodoksi vaimulike poolt peetavad palvused, seejärel jagunesid teenimiskorrad vastavalt osavõtjate hulgale luterliku, katoliku ja anglikaani traditsioonide alusel peetavate palvuste vahel. Rumeenia ortodoksi kirik oli külalislahke ning sümpoosiumi õhkkond oli töökas, ent vaba ja sõbralik. Prof Tasmuthil oli pidada Taevaminemispüha hommikupalvus.

SAMAL TEEMAL