Menu Close

Usuteaduse Instituudi arendusjuhina asus tööle prof Priit Rohtmets

Head Usuteaduse Instituudi õppejõud ja töötajad

Head üliõpilased

Austatud Usuteaduse Instituudi nõukogu liikmed

Mul on rõõm ja heameel teatada, et alates 1. novembrist 2021 asus Usuteaduse Instituudi arendusjuhina tööle kirikuloo professor dr Priit Rohtmets.

1981. aastal sündinud Priit Rohtmets astus Tartu ülikooli usuteaduskonda 1999. aastal ja kaitses seal doktoritöö pealkirjaga „Teoloogilised voolud Eesti Evangeeliumi Luteri Usu Kirikus aastatel 1917-1934“ 2012. aastal. Ta on lühiajaliste pausidega olnud alates 2011. aastast Tartu ülikooli kirikuloo õppejõud, hetkel kirikuloo kaasprofessor. Alates 2017. aastast on dr Rohtmets EELK Usuteaduse Instituudi kirikuloo professor. On Õpetatud Eesti Seltsi, Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi, Rahvusvahelise Balti kirikuloolaste võrgustiku, Akadeemilise Teoloogia Seltsi ja Eesti Kirikuloo Seltsi juhatuse liige. Kuulub Tartu Maarja kogudusse.

Arendusjuhi peamisteks ülesanneteks on Usuteaduse Instituudi teadus- ja arendustegevuse koordineerimine koostöös rektori ja struktuuriüksuste juhtidega, Usuteaduse Instituudi järgmise perioodi arengukava koostamise ja aastal 2023 toimuva institutsionaalse akrediteerimise ettevalmistamise juhtimine. Arendusjuht töötab osalise koormusega.

Usuteaduse Instituudi senine arendusjuht mag Anne Burghardt asus alates novembrist tööle Luterliku Maailmaliidu peasekretärina.

Õnnitlen südamest uut arendusjuhti ning soovin talle häid mõtteid, jõudu ja inspiratsiooni uues ametis. Õnnistagu Jumal meie rahvast, kirikut ja Usuteaduse Instituuti.

Rektori kt

Marko Tiitus

SAMAL TEEMAL