Menu Close

Jätkub rektor Ove Sanderi külastus Kanadasse ja USA-sse

Peetri kirikus

EELK Usuteaduse Instituudi rektor Ove Sander viibib koos abikaasa Liina ja tütar Eimi Mirjamiga külastusreisil Kanada ja USA kogudustes.

Pühapäeval,  15. detsembril jutlustas ta EELK Toronto Peetri kirikus Kanadas.

Toronto Peetri kogudus ja EELK Välis-Eesti piiskopkonna konsistoorium on läbi aastate toetanud EELK Usuteaduse Instituuti. Ove Sander väljendas lootust, et vastastikune koostöö on arenemas  ning iga külaskäik aitab positiivselt sellele arengule kaasa. „Omalt poolt püüame pakkuda erinevaid koolitusvõimalusi, kuna meie kirikute ühinemise järel on kasvanud ka EELK vastutus aidata kaasa Välis-Eesti piiskopkonna teenimisele ja sealse usuelu edasiviimisele,“ märkis rektor.

„Kohtumiste kõrval piiskop Andres Tauli ja praost Mart Salumäega, oli samuti hea võimalus osa saada kohalike eestlaste jõulutegemistest,“ jagas ta reisimuljeid. „Näiteks osa võtta Toronto Peetri koguduse jõulupeost ning advendi jumalateenistustest sealses Soome Kodus, kus elab ka mitmeid eestlasi.“

Hetkel on rektor Sander abikaasa  ja tütrega USA idakaldal, kus osales pühapäeval, 22. detsembril  jumalateenistusel Prince of Peace’i luterlikus kirikus (ELCA). Nimetatud koguduse  pastor Mattew Fuhrmann vastutab Delaware’i-Marylandi sinodi sõprussidemete eest EELK-ga. Samasse päeva mahtus ka jumalateenistus Rockville’i luterlikus eakatekodus.

Esmaspäeval, 23.detsembril  kohtub Sander Delaware’i-Marylandi piiskop Wolfgang Herz-Line’iga, et hinnata senist koostööd ning leida uusi võimalusi meie kirikute vahelise koolitustegevuse arendamiseks. Delaware’i-Marylandi sinodi esindus külastas EELK-d möödunud aasta septembris.

Jõululaupäeval teenib õp Ove Sander kaasmaalasi Baltimore’i ja Washingtoni kogudustes. Kodumaale peaksid Sanderid naasma  29. detsembril.

Fotosid vaata siit..

Fotod: Toronto Peetri kirikus – Peeter Põldre

Prince of Peace’i kirikus – Eimi Mirjam Sander

SAMAL TEEMAL