Menu Close

EELK Usuteaduse Instituudi ja Tartu Ülikooli usuteaduskonna kohtumine

UI ja T kohtumine nov. 2013

Kolmapäeval, 13. novembril  kohtusid Tartus EELK Usuteaduse Instituudi ja Tartu Ülikooli usuteaduskonna esindajad, et arutada koostöö küsimusi.

UI esindajad olid rektor Ove Sander, prof Randar Tasmuth, piiskop Einar Soone, Liina Sander, Kerstin Kask, Siimon Haamer ja Mariann Münter.

TÜ usuteaduskonda esindasid dekaan prof Riho Altnurme,  prof Anne Kull, prof Tarmo Kulmar, Urmas Nõmmik, Thomas-Andreas Põder , Urmas Petti ja üliõpilaste esindajad doktorant Indrek Peedu ning magistrant Diana Tomingas. Arutati koostöö üldisi aluseid, praktika ja pastoraalseminariks ettevalmistamisega seonduvaid küsimusi, ka ühise magistrikava teemad olid päevakorral.

Dekaan Altnurme tõdes rõõmuga, et kaks usuteaduskonna lõpetanut on sel aastal ordineeritud EELK vaimulikuks.  Pastoraalseminari juhataja Einar Soone märkis, et pastoraalseminari  sisseastujate puhul ei ole tehtud  vahet, kas tulija on TÜ usuteaduskonnast või mujalt.

Kohtumisel leiti, et edaspidine koostöö on vajalik. Rektor Sander tegi ettepaneku edaspidise koostöö paremaks korraldamiseks,  mis toimuks juhtgrupi ja eri valdkondade alagruppide tasandil. Seda ettepanekut hakatakse arutama järgmisel kohtumisel, mis toimub 12. märtsil 2014.

SAMAL TEEMAL