Menu Close

Arne Hiobi uue raamatu tutvustus

Arne uus raamat

UI-s esitleti Arne Hiobi uut raamatut „Vene religioonifilosoofia lühiülevaade.”

Neljapäeval, 27-ndal märtsil oli taas rõõmus sündmus nii UI perele kui kõigile idateoloogia ja -filosoofia huvilistele – presenteeriti UI õppejõu dotsent Arne Hiob järjekordset raamatut Vene religioonifilosoofiast.

UI rektor Ove Sander avaldas raamatukirjutajale tunnustust, avaldades imestust, et „kuidas on võimalik oma igapäevase koguduse töö ja akadeemilise tegevuse kõrvalt nii aktiivse publitseerimisega tegelda?” Rektor rõhutas Hiobi raamatu ilmumise positiivset tähendust ida mõtlemise tutvustamise seisukohalt ning kirjatööd kui „head kaasaaitajat Eesti ja Vene kogukondade lõimumisele.”

Dekaan professor Randar Tasmut tänas autorit „jätkuva panuse eest UI õppekirjanduse sarjale” ning tunnustas ühtlasi MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemiat, kes on toetanud oma rahaliste ressurssidega raamatu väljaandmist.

Autor kõneles väga haaravalt raamatu saamisloost ja sisust.

Arne Hiob: „Raamatus leiavad käsitlemist slavofiilid (Homjakov, Kirejevski , Danilevski, Leontjev) ja suured kirjanikud (Tolstoi, Dostojevski, Solženitsõn), Solovjovist lähtuv vool (Florenski, Bulgakov, Berdjajev, Iljin) ja „euraaslaste koolkond” (Trubetskoi, Gumiljov, Dugin), samuti Venemaa bütsantsi traditsioon (Florovski, Schmemann, Men) jt.

Vaadeldakse vene religioonifilosoofia põhiprobleeme: (1) Kanti „kopernikliku pöörde” eitamine ja side kirjandusega. (2) Müstilise intuitsiooni jaatamine ja kaldumine teoloogiasse jt. Vaatluse alla tulevad vene dualistlik maailmakäsitlus, ortodoksne messianism ja suur kommunistlik apostaasia. Kahes ekskursis esitatakse Vladimir Solovjovi jutustus antikristusest (Kristuse vastalisest) ning Oswald Spengleri käsitlus religioonist ja Venemaast.”

Arne Hiobi raamatut „Vene religioonifilosoofia lühiülevaade” saab osta UI-s, Logosest ning teistest kristlikku kirjandust levitavatest raamatukauplustest.

SAMAL TEEMAL