Menu Close

Koolituspäev EELK Usuteaduse Instituudis 9.04.2019 Tunnipalvused – isiklik ja koguduse palve

Koolituspäev
Tunnipalvused – isiklik ja koguduse palve
9.04.2019
EELK Usuteaduse Instituudis, Pühavaimu 6, Tallinn

Koolituspäeva sihtgrupiks on eeskätt vaimulikud ja koguduse ilmiktöötegijad, aga ka kõik liturgiast ja palvest huvitatud. Koolituspäeva eesmärgiks on anda ülevaade tunnipalvustest kui palve liigist, palvuste kohast kiriku ja üksikkristlase elus, nende ajaloolisest kujunemisest ja praegusest kujust nii oikumeeniliselt kui ka EELK liturgiliste tekstidena. Koolitusel õpetatakse palvuseid tundma nende tervikus ja üksikosadena. Koolitus sisaldab praktilist õpetust palvuste kasutamiseks nii täielikumal kui lihtsamal kujul.
Koolitajad on Tauno Teder, EELK vaimulik ja doktorant liturgika alal ning dr Eerik Jõks, muusikateadlane ja kirikulaulu juhendaja.

Kava
10.00 Sissejuhatus. Mis on tunnipalvused?
Tunnipalvused kui palve liik. Seos kiriku kogu liturgilise eluga. Palvused koguduse ja üksikkristlase elus. Hommiku-, päeva-, õhtu- ja päevalõpupalvustest.
11.45 Keskpäevapalvus
12.00 Lõuna
12.45 Tunnipalvused ajaloos. Ülevaade palvuste kujunemisest läbi antiik- ja keskaja. Katedraal ja klooster. Meditatsioon ja ülistus.
Reformatsioon ja tunnipalvused. Ülevaade palvuste kujundamisest ja kasutamisest luterlike kirikute ajaloos.
14.15 Tunnipalvuste tänapäev. Palvused EELK Agendas (ja KLPR-is). Palvused Jumalateenistuste Käsiraamatus. Võrdlus erinevate kujude ja praktikate vahel. Palvuste põhilised koostisosad. Psalmid ja lugemiskavad.
15.00 Kohvipaus.
15.15 Tunnipalvused praktikas. Palvused koguduse jumalateenistustena. Palvused igapäevase isikliku palvena. Lühike palvus. Tunnipalvused tervikuna. Harjutus – erinevad viisid palvuste pidamiseks.
16.30-17.00 Õhtupalvus ehk vesper.

Osalustasu on 15 EUR (sisaldab koolituse ja lõunasöögi).

Koolitusele palume registreeruda hiljemalt 4. aprilliks 2019. Elektrooniline registreerumine siin:

Registreerimine

Lähem info: Kerstin Kask kerstin.kask@eelk.ee või tel. 553 0399.

 

SAMAL TEEMAL