Menu Close

SOOVITUS: Vastutus kiriku õpetuse eest luterlikus vaates. Oluline värske uurimus Luterliku Maailmaliidu kontekstist internetis tasuta allalaaditav

Mida tähendab “õpetus” luterlikes kirikutes? Millest see lähtub? Kuidas muutub see siduvaks? Millised on välja kujunenud õpetuse üle otsustamise instantsid ja protsessid? Kes ja kuidas saab otsustada õpetuslikke küsimusi? Käesolevas uurimuses esitatakse kõigepealt õpetuse mõistmise praegused struktuurid saksa luterluses ja paljastatakse luterliku õpetusvastutuse ajaloolisi näidisjuhtumeid (nn Bultmanni-vaidlus; naiste ordineerimine; apartheid; õigeksmõistmisõpetus). Teises osas visandatakse luterlike õpetus- ja konfessiooninormide tekkimine 16. sajandil ja jälgitakse ajaloolises läbilõikes kirikliku õpetuskohustuse (kiriku ametliku e. siduva õpetuse) kontseptsioonide arengut kuni tänapäevani. Kokkuvõtvad teesid uurivad luterliku õpetusvastutuse olulisust oikumeeniliste dialoogide jaoks.

Uurimuse väljaanne sisaldab nii saksakeelset originaali kui ingliskeelset tõlget. Uurimus ise hõlmab mahult ca. 100 lehekülge. Raamat on allalaaditav siit.

SAMAL TEEMAL