Menu Close

Rektori tervitus august 2014

EELK UI rektor Ove Sander

Tänu ja lootusega edasi

August on minu jaoks olnud pea alati pisut vastakate tunnete kuu. Seegi aasta pole erand. Ühtepidi on temas tagasivaatamise helget kurbust, et kaunid suvepäevad on seljataha jäämas. Uus suvi oma kuumade päevade ja kosutavate vihmasagaratega tundub aga kättesaamatus kauguses.

Teistpidi on sellises tagasivaates alati tänu ja kiitust Jumalale. Tema õnnistas ja hoidis meile neid kauneid ja õnnistusest täidetud päevi. Kui mõtlen isiklikus plaanis, siis täitus meil abikaasa Liinaga 25 aastat laulatusest. Oleme nende ühiselt käidud aastate eest Jumalale väga tänulikud ja vaatame rõõmu ja lootusega üheskoos ja oma perega tulevikku. Tänu, lootuse ja eespalve põhjust on andnud meile me keskmine poeg Siimon, kes alustas religiooni ja psühholoogia õpinguid St. Olaf Kolledžis, Minnesotas.

Kui aga meenutada UI suve, siis esmalt meenub muidugi varasuvine lõikus – võime igati tänulikud olla, et meil oli nii arvukalt lõpetajad. Nii neid, kes lähevad õpitut rakendama. Nii neid, kes jätkavad oma kooliteed.

Mõeldes, mida möödunud suvekuud tõid meie rahvale, siis esmalt meenub loomulikult meie rahva suurpidu – laulu- ja tantsupidu. Vaevalt, et leiaksime piisavaid epiteete kirjeldama seda rõõmu ja ühtekuuluvustunnet, ühesolemise väge ja väljavaadet, kunsti ülevus ja kvaliteeti. Ühtekuuluvusest ja ühesolemisest kõnelesime ka Balti Keti 25. aastapäeval. Päris kindlasti vajame üksteisele toetumise julgustust ja loomulikult eelkõige Jumala armu, et kanda rahvana südames rahu ja lootust, kesk maailma ja Euroopa rahutut hingust.

Ent august piilub ka edasi. Just uue algus, uued lootused ja võimalused aitavad möödunu nostalgia kütkest vabaneda ja rõõmsal meelel edasi astuda. Ja rõõmu on meil UI-s küllaga. Pean eelkõige silmas meie taas väga head vastuvõttu – rakenduskõrghariduse kursusel alustab tänavu 18 üliõpilast ning teoloogia- ja kristliku kultuuriloo magistrikursustel mõlemal suunal 6 üliõpilast. 30 uut õppijat meie kiriku koolis – pidades silmas tänaseid humanitaarharidusele, sh teoloogiale mitte just kõige toetavamaid taustu ja väljavaateid – on igati tähelepanuväärne saavutus. Üheltpoolt on see instituudipere pikaajalise ja igapäevase ustava töö tulemus, teisalt ja kindlasti veelgi enam aga Jumala arm, mis meile on antud nii paljude eestpalvete peale.

Tänu kõikidele toetajatele ja palvetajatele. Südamest teretulemast tulijatele ja jätkajatele. Tänu ja kiitus Jumalale, et Ta ei ole meid maha jätnud. Tema halastus ja arm on igal hommikul uued. Uued ka uue õppeaasta künnisel. Jumala armust ja õnnistusest saadetud uut õppeaastat 2014/2015 meile kõigile.

 

Ove Sander
Rektor

SAMAL TEEMAL