Menu Close

Konverets “Kristlikud väärtused usu, kultuuri ja praktika kontekstis: Koostöö Eesti loo loomisel vabariigi 100. sünnipäevaks”

Kristlike väärtuste konverents

3. detsembril 2014 kell 13.00 – 16.00 toimus  EELK Usuteaduse Instituudis (Pühavaimu tn 6, Tallinn) EELK Konsistooriumi toetatud ja algatatud ning EELK Usuteaduse Instituudiga koostöös korraldatud visioonikonverents

“Kristlikud väärtused usu, kultuuri ja praktika kontekstis: Koostöö Eesti loo loomisel vabariigi 100. sünnipäevaks”

Teemaks olid arutlused ühiskondlikust vastutusest ja väärtustest juba lõppeval aastal ja vajadus mõttevahetuste üle uuel aastal. Kutsuti kaasa mõtlema kiriku ning poliitiliste parteide osast, võimalustest ning vastutusest meie inimeste ees, et kaasa aidata väärtus- ja vastutuspõhise elukeskkonna aluste sõnastamisele Eesti Vabariigi sajandaks aastapäevaks.

Visioonikonverentsi esimeses pooles tervitas teemakohase sõnavõtuga peapiiskop emeeritus Andres Põder, piiskop Einar Soone ja  peapiiskop electus Urmas Viilma.

Järgnesid ettekanded:

Prof Randar Tasmuth – “Kristlikud väärtused väärtuste turul: arutlus inimlikust eristusvõimest

Prof Rein Veidemann – “Kristliku väärtusõpetuse peegeldusi Eesti (kirjandus)kultuuris

Hr Hanno Pevkur –  ettekanne konverentsi põhiteemal konverentsi põhiteemal

Konverentsi teises pooles arutlesid teemade üle erakondade esindajad:

siseminister Hanno Pevkur Reformierakonnast, hr Rein Ratas Keskerakonnast, hr Siim Kiisler IRL-ist, hr Neeme Suur Sotsiaaldemokraatlikust erakonnas ja prof Randar Tasmuth.

Moderaator oli hr Indrek Treufeldt.

Konverentsi pilte saab vaadata fotoalbumis siin>>

EELK UI

SAMAL TEEMAL