Menu Close

Tallinna ja Tartu peapiiskopi kandidaadiks on Ove Sander

piiskopi sau

3. aprillil toimunud Tallinna praostkonna sinodile esitati kaks kandidaati EELK peapiiskopiks kandideerimisel – kantsler Urmas Viilma ning  UI rektor Ove Sander.

Mõlemad kandidaadid vastasid kirjalikult sinodisaadikute küsimustele ning kirikuelu puudutavaid küsimusi esitati ka sinodil kohapeal. Valituks osutus rektor Sander, kellest sai Tallinna praostkonna peapiiskopi kandidaat sügisel toimuvale EELK kirikukogule.

Tartu praostkonna sinod kogunes 8. aprillil Palamusel, kus samuti oli üheks päevakorra punktiks peapiiskopi kandidaadi ülesse seadmine. Sinodi koosolekule esitati kokku 6 kandidaati – Markus Haamer, Patrik Göranson, Tiit Salumäe, Ove Sander, Marko Tiitus ja Urmas Viilma. Taas osutus valitus rektor Ove Sander.

„Hindan kõrgelt ülesseadmist Tallinna ja Tartu praostkondades, kuna Tallinnas olen viimased viisteist aastat teeninud ning Tartuga seovad mind lapsepõlve- ja noorusaja mälestused. Olen väga tänulik mõlema praostkonna sinodisaadikutele nende toetuse ja usalduse eest. Eelkõige aga kuulub mu tänu Jumalale,” ütles rektor.

Ove Sander lisas, „vaatamata sellele, et UI-s on veel palju teha, olen oma peamise eesmärgi – UI õppekavade täisakrediteeringu – Jumala abiga ning UI kollektiivi pühendumise ja ühiste jõupingutustega, saavutanud. Samas on oluline, et UI areng meie kiriku kõrgkoolina jätkuks koostöös meie praeguste ja tulevaste partneritega. Loodame, et sügiseks on ka Eesti Apostliku Õigeusu Kiriku Püha Platoni Seminar integreeritud UI õppetöösse ning õigeusu õppetool rajatud.”

EELK UI

 

SAMAL TEEMAL