Menu Close

Raamatusarjas „Meie Vaimulikud“ ilmub neljas raamat, mis tutvustab Naatan Haamerit.

Raamatu esitlused toimuvad neljapäeval, 1. novembril 2018 kell 12.30 Tallinnas, Usuteaduse Instituudis ning pühapäeval, 4. novembril 2018 kell 12.15 Tartus, Jaani kirikus.

Naatan Haamer on hingehoidja ja vaimulik, kellele ta tädi, ooperiprimadonna Maarja Haamer pani juba õige ammu ühe draamateose eeskujul hüüdnimeks Naatan Naerukajakas.

Tõsiseid teemasid on sellest hoolimata jätkunud läbi kogu elu ja aeg-ajalt on turjale tulnud võtta lausa küla-, kooli- ja Estonia parvlaeva täis muret, mis ootab asjatundlikku leevendust. Legendaarsest vaimulike suguvõsast pärit Naatan Haamer näitab oma lugu jutustades seda, kuidas jõuda tasakaaluni. Või kui see tasakaal ei saabugi siinses elus, siis pärast seda kindlasti.

„Mind on elus hästi palju aidanud see, et usun õnneliku lõpuga muinasjuttu, ükskõik kas see lõpu kirjeldus vastab minu kriteeriumidele või mitte. Usun, et Jumalal on muinasjutu kriteeriumid kuskil olemas ja küllap ma ükskord ka jõuan nendeni ja saan neist aru.“

Sarjas „Meie Vaimulikud“ on varem ilmunud Avo Üpruse, Ove Sanderi ning ülempreester Aleksanderi alias Aivar Sarapiku elulooraamatud.

Raamatusarja toimetaja on Margit Arndt-Kalju ning kaastoimetaja Avo Üprus.

EELK UI

SAMAL TEEMAL