Menu Close

Prof Randar Tasmuth valiti usuteaduskonna dekaaniks

UTN 28.11.13 003

EELK Usuteaduse Instituudi (UI) usuteaduskonna nõukogu valis oma 28. novembri koosolekul üksmeelselt teaduskonna dekaaniks  prof dr. theol. Randar Tasmuthi.

Prof Tasmuth ei ole mitte uustulnuk sel kohal. Ta on ise UI vilistlane, aastaid instituudis töötanud ja ameteid lektorist rektorini pidanud, ka dekaan olnud. Viimased paar aastat  dekaani kohusetäitja olnud, mis sisuliselt on hõlmanud  nii teaduskonna organiseerimist, kui administratiivset tööd ja  õpetamist.  Jätkuvat jõudu värskele dekaanile  teoloogilise hariduse edendamisel!

Arutati ja võeti vastu  õppejõudude ja teadustöötajate  kvalifikatsiooni hindamise korda ja tingimusi käsitlev dokument..    Atesteerimine toimub iga  valitava ametikoha eelviimasel aastal. Positiivse hinnangu puhul ei ole vaja siis uut konkurssi korraldada. Õppejõud võib soovi korral samal kohal jätkata. Prof Rasmtuh rõhutas, et tegemist on Euroopa Liidu  nõudega.

Otsustati alates 31. detsembrist 2014. sulgeda religioonipedagoogika magistriõpe ja senisel kujul diakoonia magistriõpe, et moodustada ühine diakoonia ja hingehoiu magistriõpe.  Kinnitati instituudi arengukava aastateks 2014-17 usuteaduskonda puudutav osa.

Järgnevalt peetud instituudi nõukogu koosolekul  võeti vastu UI arengukava 2014-17.  Nõukogu pädevusse kuulub ka UI eelarve vastu võtmine. Pärast läbirääkimisi tuleva aasta eelarve ka vastu võeti.

Rektor Ove Sander tutvustas Estonian Business School’iga sõlmitavat lepingut, mis kinnitab kahe kooli koostööd. UI üliõpilased saavad juhtimisalast koolitust EBS-ist ja UI pakub EBS-i tudengeile omalt poolt ristiusualaseid teadmisi.

Ees seisab Eesti Apostlik Õigeusu Kiriku  Püha Platoni seminari liitumine UI-ga.  Detsembris allkirjastatakse koostöömemorandum.  Uuel aastal hakatakse lepingut ette valmistama, mille allkirjastamise järel saab  järgmisel õppeaasal ühistööd alustada.

Usuteaduskonna nõukogu koosoleku pilte vt siit.

Instituudi nõukogu koosoleku pilte vt  siit.

SAMAL TEEMAL