Menu Close

Pastoraalseminar alustab oma seniste vilistlaste taaskogumist

Oktoobri alguses lõppes vastuvõtt usuteaduse instituudi pastoraalseminari preestrikoolitusele.

Esitatud dokumentidest selgus, et kõigil koolitusele tulla soovijatel on teoloogia magistrantuur alles pooleli. Kuivõrd magistriõpingute lõpetamine ja samaaegne õppimine pastoraalseminaris võib kujuneda problemaatiliseks, otsustati tänavu preestrikoolituse rühma mitte avada. Jumala armust toimub järgmine vastuvõtt pastoraalseminari preestrikoolitusele 2014. aasta suvel.

Pastoraalseminar plaanib käesolevat õppeaastat kasutada eelkõige oma varasemate õppijate, tänaste EELK vaimulike taaskogumiseks ja täiendkoolitamiseks. Kavas on pakkuda pastoraalseminari vilistlastele nii loenguid kui ka refleksiooni võimalust oma kirikliku teenimise ja vaimuliku kasvamise üle. See võiks omakorda anda väärtusliku sisendi pastoraalseminari töö edasiseks korraldamiseks ning laiemas mõttes ka vaimuliku hariduse arendamisele meie kirikus.

Pastoraalseminari lõpetanud vaimulikega võetakse lähiajal ühendust, et leppida kokku koolituse üksikasjad – loengute teemad, kokkusaamise ajad ja kohad. Taaskohtumistega on plaanis alustada novembris. Usume ja palume, et selline ettevõtmine võiks olla ka vaimulikkonna omavahelise osaduse ja ühtsuse tugevdamise teenistuses.

Liina Sander
e-post: liina.sander(at)eelk.ee

11.10.2013

Vaata ka: Pastoraalseminar

Tiiu Pikkur
tiiu.pikkur(at)eelk.ee

SAMAL TEEMAL