Menu Close

Õppetöö korraldus 2021. a novembrikuus

Head Usuteaduse Instituudi õppejõud ja töötajad

Head üliõpilased

Saadan teile rektori käskkirja, mille kohaselt Usuteaduse Instituudi usuteaduskonna 24.-27.11 õppesessioon toimub täies mahus distantsõppena (Zoomi keskkonnas).

Pastoraalseminari, kirikumuusikaosakonna ja täiendusõppe osakonna õppetöö korralduse novembris otsustavad osakondade juhid.

Kristliku kultuuriloo magistriõppe õppesessioon 18.-20.11 toimub kontaktõppena.

Need otsused sündisid eilse põhjaliku arupidamise tulemusena instituudi osakondade juhtide ning rektoraadi ja dekanaadi töötajatega. Analüüsisime eelmise õppesessiooni kogemusi ning üliõpilaste ja õppejõudude tagasisidet. Leidsime, et stabiilselt kõrgete nakatumisnäitajate juures on usuteaduskonna õppesessiooni korraldamine õppehoones, kus on väikesed ja halvasti ventileeritavad ruumid ning üliõpilase vaktsineerituse protsent madalam kui Eesti kõrgkoolides keskmiselt, vastutustundetu. Nn segavariant, kus osad loengud on Pühavaimu tn õppehoones ja osad Zoomis, on aga korralduslikult ebamugav ja ebatõhus.

Oleme siiski lootusrikkad, et detsembrikuu õppesessioon saab toimuda kontaktõppena Pühavaimu tn hoones ja vähemasti praegu oleme valmis korraldama ka traditsioonilist jõulujumalateenistust ja jõulupidu.

Olgu Jumal meile armuline, kinkigu meile tervist, tööindu ja meelerahu kirikuaasta viimastesse nädalatesse ja päevadesse.

Marko Tiitus

Rektori kt

SAMAL TEEMAL