Menu Close

Ida Elina ja Tuuleviiul

Ida Elina ja Tuuleviiul

Instituudis harjutati kaks päeva viiulimängu. Usuteaduse instituudi auväärne maja oli rahvarohke juba paar päeva enne kooli algust. Nimelt harjutas siin  viiuldajate ansambel Tuuleviiul Soome noore talendi Ida Elina käe all uusi lugusid.

Ida Elina on  Soome  laulja-helilooja ja kandlemängija. Ta on Soome esimene popp-jazz kandlemängija, kes on lõpetanud Sibeliuse akadeemia muusikamagistri kraadiga a-l 2012.  Loob peamiselt vaimulikku muusikat ja on esinenud palju kirikutes. Ta on 2011. aastal Helsingis peetud  I rahvusvahelise kandlekonkursi võitja. Eestis esitas ta oma lugusid esmakordselt.

Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli ansambliga Tuuleviiul kohtus Ida Elina esmakordselt sel suvel Soomes Kuhmos Sommelo  festivalil. Sümpaatia oli vastastikune ja jutuajamistele järgeski kutse tulla Tallinnasse.

Ida Elina õpetas Tallinnas noortele viiuldajatele  selgeks kolm oma lugu. Ta jäi  töötoa tulemustega  väga rahule ja kiitis ansamblit südamest. Kahepäevased õpingud lõppesid õnnestunud kontserdiga  Tallinna metodisti kirikus.

Viiuldajate ansambel Tuuleviiul tegutseb neljandat aastat, selles mängib üle 30 lapse vanuses 5-19.  Õpetaja on Kristi Alas. Mängitakse nii klassikalist kui pärimusmuusikat. Esinetud on XI noorte laulu- ja tantsupeol, Vanalinna päevadel, Viru folgil, Kihnu viiulifestivalil jm. Selle aasta tähtsaimad esinemised olid Sommelo festivalil Soomes ja Viljandi folgil.

Kuid ka pärast kooliaja ametlikku algust on instituudis väikesi koolilapsi näha – nimelt peab esimesel veerandil oma koolitunde meie majas Toomkooli III klass. Põhjus – Toomkoolis käib remont.

SAMAL TEEMAL