Menu Close

Eesti Kirikute Nõukogu elutööpreemia pälvis piiskop Einar Soone

piiskop einar soone 2

14. detsembril Nõmme Rahu kirikus toimunud pidulikul kontsertpalvusel anti üle Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) elutööpreemia. Kõrge tunnustuse pälvis EELK piiskop emeeritus Einar Soone.

14. detsembril Nõmme Rahu kirikus toimunud pidulikul kontsertpalvusel anti üle Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) elutööpreemia. Kõrge tunnustuse pälvis EELK piiskop emeeritus Einar Soone.

Piiskop emeeritus Einar Soone on sündinud 26. septembril 1947. aastal Raplas.

EELK Usuteaduse Instituuti asus Einar Soone õppima 1970. aastal. 3. oktoobril 1973 ordineeris peapiiskop Alfred Tooming ta Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus aseõpetajaks ja määras ta teenima Lüganuse ja Kiviõli kogudusi. 29. mail 1980 pärast Usuteaduse Instituudi lõpetamist omistati talle õpetaja õigused. Piiskop Soone teenis õpetajana EELK kogudusi 39 aastat. Pärast Tallinna Kaarli koguduse õpetaja ametikohalt lahkumist 2012. aastal töötab piiskop Soone EELK Usuteaduse Instituudi pastoraalseminari juhatajana.

Einar Soone on olnud Tallinna praostkonna praost (1990-1993) ja konsistooriumi assessor (1990-1992). 1992. aastal valis kirikukogu ta EELK piiskopiks. Peapiiskop Kuno Pajula seadis Einar Soone piiskopi ametisse 12. detsembril 1992 Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus.

Einar Soone oli EELK esindaja Eesti Kirikute Nõukogus aastatel1989-2017. 22. jaanuaril 1993. aastal valiti ta Eesti Kirikute Nõukogu presidendiks ja seda ametiti pidas ta ühtejärge 20 aastat. Ta on esindanud EELK-d rahvusvaheliste oikumeeniliste organisatsioonide assambleedel ja konverentsidel.

Eesti taasiseseisvumise ajal osales Einar Soone aktiivselt ühiskondlikus tegevuses: ta oli üks Eesti Kristliku Liidu algatajaid ja asutajaliikmeid, osales Kristliku Liidu esindajana Rahvarinde ümarlaua nõupidamistel ja mitmetel rahvuslikel üritustel. Einar Soone oli 1995. aastal moodustatud Eesti Vabariigi Valitsuse ja EELK ühiskomisjoni õiguslike küsimuste ja omandisuhete alakomisjoni kaasesimees. Ta osales Vabariigi Valitsuse juures tegutseva kriminaalpreventsiooni nõukogu töös. Eesti Vabariigi 84. aastapäeva puhul autasustas Vabariigi President Einar Soonet Eesti Punase Risti II klassi ordeniga.

Tänasel pidulikul kontsertpalvusel selgusid ka laulukonkursi “Vaimulik Viis Vabariigile” parimad. Kõne pidas EKN-i president peapiiskop emeeritus Andres Põder, tervitusega esines haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning loeti ette EKN-i jõululäkitus. Muusikalises osas teenis Püha Johannese Kooli II klassi tütarlastekoor Ilona Muheli juhatusel.

allikas: eelk.ee

EELK UI

 

 

SAMAL TEEMAL