Menu Close

Perekohtumised. Peremudelitest praktiliselt ja päris algusest – nelja perekonna valikute lood

Iga inimene on jutustus. Igal perekonnal on oma lugu. Kuidas algab perekond? Millised on sinu perekonnad? Olulised on usk, lootus ja kogemuse tähendus. Asjad ei ole nii katki, kui nad tunduvad. Päriselu on parem kui müüdid. Kuulame inimeste lugusid, teeme paremat elu ja uurime tuleviku võimalusi.

See kursus on Sinu jaoks, kui Sa soovid:

  • mõista nii ennast kui ka oma perekonda senisest paremini;
  • uurida enda jaoks olulisi perega seotud teemasid;
  • leida vastuseid esitamata või vastamata küsimustele;
  • teha tegusid, mis loovad uue tegelikkuse;
  • lugeda Piibli kirjakohti nii, nagu Sa seda varem teinud pole.

Perekohtumiste bibliodraamas loeme esimeste perekondade lugusid nii, nagu nad olid Piiblis ja praegu meile tänapäeval kõlavad.

29. september ‒ Maarja ja Joosep               17. november ‒ Aabraham ja Saara

8. detsember ‒ Iisak ja Rebekka                  19. jaanuar ‒ Aadam ja Eeva

Perekohtumiste bibliodraama kursusel osalejad moodustavad poolavatud grupi, kes kohtuvad laupäeviti neli korda kella 10.00-18.30ni: 29.09.2018, 17.11.2018, 08.12.2018, 19.01.2019.

Vabade kohtade olemasolul saab tulla osalema ka ühel korral.

Kursus toimub Tallinnas, EELK Usuteaduse Instituudi ruumides Pühavaimu tn 6.

Kursust viivad läbi Aarne Adler, Kreet Aun ja Kerstin Kask.

Aarne Adler on bibliodraama juhendaja ja meetodi arendaja, 24-aastase kogemusega coach ning juhtimise ja meeskonnatöö koolitaja. Aarnet on rikastanud tema terapeutiline töökogemus ning töötamine tippjuhina, coachina, gümnaasiumi õpetajana ja mentorina, psühhodraama ja humanistliku ning eksistentsiaalse psühholoogia õppimine.

Aarne eelistab kohtuda inimestega ja vähem töötada meetoditega.

Kreet Aun on bibliodraama juhendaja, koostöötreener ja superviisor, põhikooli õpetaja ja 17-aastase kogemusega täiskasvanute koolitaja. Kreet on lõpetanud koolitajate-suhtlemistreenerite (2008) ja bibliodraama läbiviija väljaõpped (2017) ning omandanud ANSE standardile vastava superviisori ja coachi kvalifikatsiooni (2013).

Kreet usub, et kõige olulisemad on inimese tugevused ning neile saab ehitada.

Kerstin Kask on bibliodraama juhendaja, hingehoidjate koolitaja, EELK Kose koguduse õpetaja ning EELK Usuteaduse Instituudi täiendusõppe osakonna juhataja. Kerstin on lõpetanud teoloogiaõpingud (1995), hingehoiu spetsialiseerumiskoolituse Soomes (2000) ning bibliodraama läbiviija väljaõppe (2017).

Kerstin usub, et bibliodraama aitab inimesi Piibliga sõbraks saada.

Tööviisid: tegevuslikud ja bibliodraama meetodid.

Osaleja saab nii palju, kui ta ise küsib ja nii palju kui ta töötab enda ja teistega. Töötame tekstiga nii, et see annab tunde ja kogemuse. Siin ei ole üks-kaks-kolm maha markeeritud rada. Asju saab ka teistmoodi teha ja tulevikku saab muuta läbi iseenda proovitu ja julgetu, läbi positiivse kogemuse.

Bibliodraama on rühmatöö viis, mis aitab lugeda, kogeda ja mõista elu ning Piiblit nii, et selles osalevad kõik meeled ning ka tunded, mõtted, keha. Bibliodraama on kaasaegne enese arendamise vorm, kus osaleja kohtub omaenda eluga, see on elamustega seotud viis teksti mõistmiseks ja isikliku seose loomiseks tekstiga. Bibliodraamas saab harjutada enesejuhtimist ja katsetada maailmas toime tulekut ning tegutseda teistsuguse, parema tuleviku loomise nimel.

Kursuse maksumus on 150 eurot, soodushind Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute töötegijatele ja UI tudengitele on 100 eurot. Vabade kohtade olemasolul saab tulla ka üheks korraks ja sel juhul on ühe päeva tasu 50 eurot. Kursuse tasu sees on lõuna, pakume sooja suppi ja leiba.

Huvi korral uuri lisa telefonil 52 11 065 või kirjuta kreet.aun@gmail.com või Kerstin Kask tel 5530399.

Anna oma tulekust teada hiljemalt 20. septembriks ‒ registreeri siin

 

SAMAL TEEMAL